10 ترفند برای دوربین آیفون 6

آیفون 6 شامل یک دوربین بهبود‌ یافته و اپلیکشن دوربینی با امکانات بیشتر از گذشته است. با استفاده از ترفندهای مربوطه عکس‌های بهتری خواهید گرفت. البته برخی از این موارد در نسخه های پیشین نیز وجود داشته است:

1- HDR: با این قابلیت چندین عکس با هم ادغام شده تا در واقع جزئیات بخش‌های تاریک و روشن آن، بیشتر واضح شود.

2- قفل فوکوس و قفل نوردهی: برای تمرکز بر روی شی خاص می‌توانید به آن نقطه در صفحه نمایش ضربه زده و نگه‌دارید، در این حالت عملیات نوردهی به آن نقطه انجام می‌پذیرد.

3- ضربه‌زدن به نقطه‌ای خاص: این ویژگی تمرکز را بر روی شخص و یا شی خاص انجام داده و به‌طور خودکار تنظیمات را اعمال می‌کند. در بعضی اوقات با ضربه زدن بر روی نقطه‌ای خاص عکس‌هایی بهتر و تنظیم نور نسبت به روز و شب ارائه می‌شود.

4- پانوراما: با این قابلیت می‌توانید محیط بسیار وسیعی را در عکس بگنجانید.

5- فیلترها: شما می‌توانید همزمان با گرفتن عکس از فیلترهای تصویر نیز استفاده کنید. این قابلیت در سمت راست دکمه شاتر قرار دارد. توسط فیلترها می‌توانید عکس‌هایی مانند اینستاگرام داشته باشید.

6- نوردهی دستی: آیکون کوچک به شکل خورشید وجود دارد که با نگه داشتن آن و تغییر اسلاید به بالا یا پایین می‌توانید نوردهی را تنظیم کنید. اگر اشیا کمی تاریک به نظر می‌رسند، اسلاید را به سمت بالا بکشید تا نور بیشتری به عکس اضافه شود.

7- تایمر دوربین: آیکون کوچک به شکل ساعت نزدیکِ سوئیچ دوربین قرار دارد که می‌توانید تایمر را به مدت 3 تا 10 ثانیه تنظیم کنید.

8- ویدئو گذر زمان: توسط این ویژگی ویدئو به‌صورت فریم فریم ضبط شده و در پایان با دور تند نمایش داده می‌شود. تایم لپس از پشت سر هم قرار گرفتن عکس‌های متعددی که در طول زمانی مشخص و از مکانی ثابت گرفته شده است، تشکیل می‌شود.

9- ضبط فیلم به‌صورت تصویر آهسته: در دوربین آیفون 6 می‌توانید تصاویری آهسته‌تر با 240 فریم در ثانیه ضبط کنید. در دوربین آیفون 5S قادر بودید تصاویری با 120 فریم در ثانیه فیلم‌برداری کنید.

10- عکس‌های پشت سر هم: با Burst Mode یا حالت قطاری می‌توانید عکس‌های پشت سر هم بگیرید. این قابلیت در دوربین جلوی آیفون 6 نیز تعبیه شده است.

   

About محمد شمس

برنامه‌نویس، طراح انیمیشن و علاقمند به هوش مصنوعی

پاسخ دهید