ثبت موقعیت جغرافیایی عکسها

برای اینکه عکس‌های گرفته شده با دوربین (مانند عکس‌هایی که به iPhoto آپلود یا به فلیکر می‌فرستید) کاربردی‌تر شوند، به آنها تگ موقعیت جغرافیایی اضافه کنید. شما با این کار سازماندهی و مشاهده آنها را در گوشی آسان‌تر می‌کنید، به خصوص اگر از آن دسته از افراد هستید که زیاد عکس می‌گیرید، این قابلیت برایتان بسیار کاربردی خواهد بود.

هنگامی‌که برای اولین بار آیفون خود را فعال می‌کنید، اجازه دسترسی به موقعیت جغرافیایی شما، برای بعضی از ابزارها نظیر دوربین در خواست می‌شود. اگر اجازه دسترسی را رد کردید، بعدا می‌توانید آن را فعال کنید.
برای این کار، از صفحه اصلی به منوی تنظیمات (Setting) بروید، سپس پس از ورود به قسمت General، گزینه Location Services را انتخاب کرده و گزینه دوربین (Camera) را «On» کنید.

camera-privacy-settings

از حالا به بعد هر عکسی که بگیرید، بر اساس موقعیت جغرافیایی شما ذخیره و مرتب می‌شود.

برای مشاهده این قابلیت در ios های قدیمی، به قسمت Photos وارد شوید و Camera Roll (آلبومی‌ در قسمت Photos که عکس‌های شما در آن ذخیره می‌شود) را انتخاب نمایید. حالا در پائین صفحه باید گزینه Places را مشاهده کنید. با انتخاب گزینه Places، نقشه‌ای شروع به بارگزاری می‌کند که حاوی نقاطی قرمز رنگ است. این نقاط معرف مکان‌هایی هستند که در آن‌ها قبلا عکس گرفته‌اید. با لمس کردن هر یک از نقاط، تعداد عکس‌هایی که به آن موقعیت مکانی تگ زده شده‌اند و امکان مشاهده آنها برای شما فراهم می‌شود.

show-iphone-pictures-by-places

در نسخه های جدید ios نیز پس از ورود به قسمت Photos، تصاویر بر اساس تاریخ و سال گرفته شدن دسته بندی میشوند. در این دسته بندی قسمت سمت راست هر دسته، نام مکانهای عکسبرداری را مشخص کرده که با کلیک بر روی آن تصویر نقشه باز می گردد.

همچنین با کلیک بر روی عکسها و وارد شدن به یک دسته (بر اساس سال)، دسته بندی جدید بر اساس مکان جغرافیایی انجام میشود.

ios-7-photos-places

   

About محمد شمس

برنامه‌نویس، طراح انیمیشن و علاقمند به هوش مصنوعی

پاسخ دهید