افزودن پوشه‌ها به داک (Dock) پایین صفحه

امکان ایجاد پوشه (Folder) یکی از بزرگترین اصلاحات iOS محسوب می‌شود که برای سازماندهی و دسترسی به اپلیکیشن‌ها، بسیار پرکاربرد است. استفاده از پوشه‌ها، ترفند شسته‌رفته‌ای است برای اینکه اپلیکیشن‌های پر استفاده خود را در صفحه اصلی آیفون داشته باشید.

dock-folders1
برای ایجاد پوشه، یکی از اپلیکیشن‌ها را لمس کرده و انگشت خود را نگه دارید تا آیکون‌ها شروع به لرزیدن کنند. حالا اپلیکیشن مورد نظر خود بر روی اپلیکیشنی بکشید که می‌خواهید این دو باهم در یک پوشه قرار بگیرند. آیفون به صورت خودکار و با توجه به محتویات پوشه، یک نام برای آن انتخاب می‌کند، اما شما می‌توانید با لمس و نگه داشتن انگشتتان روی پوشه، نام آن را تغییر دهید.

dock-folders2
هرگاه یکی از چهار اپلیکیشن درون داک (یادآوری: در هر زمان، فقط چهار اپلیکیشن درون داک قرار می‌گیرد) را برای خود بدون استفاده دیدید، آن را از داک بیرون کشیده و به جای آن یک پوشه را خیلی سریع و راحت درون داک قرار دهید.
و سرانجام اینکه، به کمک این ترفند و ساخت هوشمندانه چند پوشه (مثلاً پوشه کاری، پوشه بازی‌ها، پوشه ابزارها و…)، شما قادر خواهید بود به جای جستجوی یک اپلیکیشن بین چندین و چند صفحه مختلف، هر چیزی را که نیاز دارید روی داک صفحه اصلی داشته باشید و با یک تپ، اجرا کنید.

dock-folders3

   

About محمد شمس

برنامه‌نویس، طراح انیمیشن و علاقمند به هوش مصنوعی

پاسخ دهید