حل مشکلات SSL در اتصال به HP iLO با استفاده از مرورگر

سرویس iLO که قبلا نیز در مطلبی به بررسی آن پرداخته بودم، یکی بهترین و کاراترین روشهای مدیریت سرور از راه دور است که برای سرورهای HP ارائه شده است.

ilo

اگر که در سرورهای نسل ششم و هفتم HP این سرویس را فعال کرده باشید، عمدتا در سالهای اخیر برای اتصال به آن با استفاده از مرورگرهای معمول IE، Firefox و Chrome مشکل خواهید داشت.

دلیل مشکل این است که cert های تولید شده در این سرورها با توجه به زمان ساختشان بسیار قدیمی هستند و همچنین سرور SSL موجود بر روی آنها از نسخه های جدید TLS استفاده نمیکند.

در نتیجه بدون ایجاد تغییرات اساسی در تنظیمات security مرورگر و صرفا با اکتفا به ایجاد exception یا کار در حالات compatibility view یا trusted sites به هیچ وجه نمیتوان به آنها متصل شد.

راه حل اول این موضوع این است که از یک مرورگر ساده مانند Midori استفاده کنید که هر نوع خطای ssl را بپذیرد. البته ممکن است که به این روش از برخی امکانات موجود ماند Remote Manager نتوان استفاده کرد.

راه حل دوم، غیر فعال کردن TLS 1.2 در مرورگر است.

  • برای انجام این کار در Mozilla Firefox:

به صفحه تنظیمات about:config مراجعه کرده و مقدار security.tls.version.max را برابر با 1 و مقدار پارامتر security.tls.version.min را برابر با صفر تنطیم کنید. سپس مرورگر را ریستارت کنید.

  • برای انجام این کار در Internet Explorer:

به صفحه Internet Options و قسمت Advanced مراجعه کرده و گزینه Use TLS 1.2 را غیر فعال کنید.

پس از انجا تنظیمات فوق، خطاهای ناشی از SSL در اتصال به سرور نادیده گرفته میشوند.

About محمد شمس

برنامه‌نویس، طراح انیمیشن و علاقمند به هوش مصنوعی