افزونه QuickFox Notes (که دنیای زیبای وب معرفی کرد) ابزار جالبی است که می‌تواند گزینه بسیار مناسبی جهت ایجاد انواع یادداشت یا حتی لیستهای کاری مختلف در فایرفاکس باشد.
 
پس از نصب این افزونه، دکمه آن در گوشه راست مرورگر اضافه شده و با فشردن آن یک tab جدید جهت مدیریت tab های یادداشت باز میشود. در این افزونه امکانات مختلفی برای نام‌گذاری، تغییر رنگ، دسته‌بندی و آرشیو نمودن مطالب وجود دارد. (تنها ایراد آن عدم وجود RTL در یادداشت‌ها است)
 
 از آنجا که کل داده‌های این افزونه در یک فایل SQLite ذخیره می‌شود، به سادگی و با مسیردهی به این فایل در پروفایل Dropbox، می‌توان از آن یک ToDo list قابل حمل ایجاد نمود.
 
برای این کار، پس از باز کردن صفحه یادداشت‌ها، گزینه “Select a Hard Disk folder”  را از بخش Change repository در تنظیمات برنامه انتخاب نموده و مسیر جدید را در پوشه Dropbox انتخاب کنید. سپس Switch and keeps .. را فشرده و تنظیمات را اعمال نمایید.
عملیات به پایان رسید. اکنون با نصب این افزونه (و مسلما نصب Dropbox) بر روی هر سیستم دیگر و انتخاب مسیر داده شده، به کل یادداشتهای خود دسترسی خواهید داشت.
 
پ.ن: امیدوارم افزونه‌ای برای sync کردن خودکار داده‌های افزونه‌های دیگر فایرفاکس با استفاده از Dropbox ساخته شود. بهتر است این کار به صورت یک فرآیند خودکار برای تمام افزونه‌ها ممکن شود.
Print this pageEmail this to someoneShare on Google+Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on RedditShare on TumblrShare on StumbleUponPin on Pinterest