اگر از طراحان سایت و بنر فلش برای وب هستید، ممکن است تمایل داشته باشید که در صورت اجرای فایلهای فلش شما به صورت آفلاین و Local، تدابیر امنیتی خاصی اتخاذ نمایید.

یکی از معضلاتی که امروزه گریبان طراحان فلش را گرفته است، سرقت‌های مکرر از طرحها و کارهای آنها است. از آنجا که هر کاربری با مراجعه به صفحه وب مورد نظر، توانایی ذخیره‌سازی فایل فلش بارگذاری شده را دارد، می‌توان با استفاده از دستور ساده‌ای در AS3، کاری کرد که فایل مذکور فقط در حالت آنلاین و از روی سرور مورد نظر اجرا گردد.

برای این کار از کلاس loaderInfo که در Flashplayer 9 به AS3 اضافه شده است، استفاده می‌نماییم. خصیصه مورد نظر ما برای انجام این کار، url است که نشان‌دهنده آدرس url فایل فلش بارگذاری شده می‌باشد.

برای انجام عملیات مورد نظر، می‌توان وجود “http:” یا آدرس دقیق فایل بر روی سرور مورد نظر را در خصیصه url بررسی نموده و در صورت عدم وجود آنها از تدابیر خاصی استفاده نمود.

به عنوان مثال:

if (root.loaderInfo.url.indexOf("http:") < 0) {
trace("illegal use");
}
Print this pageEmail this to someoneShare on Google+Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on RedditShare on TumblrShare on StumbleUponPin on Pinterest