تا کنون برنامه‌های زیادی را برای شناسایی مکان جغرافیایی IP آدرسها دیده‌ام، که از جمله به برنامه محبوب و قدیمی VisualRoute میتوانم اشاره کنم.
VisualRoute یک مجموعه استثنایی و بی نظیر از همه ابزارها و امکانات مورد نیاز برای شبکه است. از جمله امکانات آن میتوان به IP Geo Location، DNS Analysis، Performance Analysis، Connection Analysis، Whois/Traceroute/Ping، Packet Loss/Latency Measurement و … اشاره نمود.

همچنین در حال حاضر وبسایتهای زیادی به ارائه خدمات آنلاین به وبمسترها و مهندسین شبکه می‌پردازند که یکی از معروفترین این خدمات، شناسایی آدرس IP و موقعیت جغرافیایی (شهر، کشور، ISP، … ) کاربران یا بازدیدکنندگان صفحات وب است.

فکر میکنم وبسایت GeoBytes کاملترین اطلاعات را در این زمینه ارائه می‌دهد.

IP Geo Location Geobytes

این وبسایت پس از دریافت آدرس IP از کاربر و بررسی آن، کشور، شهر، منطقه و حتی مرکز خدمات دهنده اینترنتی مربوطه را نیز شناسایی کرده و در آخر موقعیت جغرافیایی مربوطه را با استفاده از سرویس نقشه گوگل (Google Map) بر روی نقشه شهر نشان میدهد.
Print this pageEmail this to someoneShare on Google+Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on RedditShare on TumblrShare on StumbleUponPin on Pinterest